Matracis nodrošina fizioloģiski maksimāli pareizu mugurkaula (S veida) stāvokli, ievērojot tā dabiskos izliekumus (primāros un sekundāros), kā arī ļoti spēcīgā, optimālā veidā balsta cilvēka mugurkaulu, neļaujot tam izliekties nepareizi.
Beztasperu matrača ortopēdiskais efekts tiek nodrošināts, tikai pateicoties iekšējā bloka (pildījuma) darbībai un īpašībām, turklāt muguras muskuļi paliek maksimāli atslābinātā stāvoklī, respektīvi, mugurkauls saglabā pareizu stāvokli, pateicoties tūkstošiem šūniņu (“mikroatsperu”), no kurām sastāv bezatsperu pildījums.
Mūsdienu beztasperu materiāli ir noturīgi pret deformāciju un iespiedumiem, un tas garantē cilvēka mugurkaulam maksimālu ortopēdisko efektu neatkarīgi no lietotāja svara un auguma.
Mugurkaulam nav jābūt taisnam, jo tieši izliekumi ļauj tam pareizi reaģēt stresa situācijās un noturēt ķermeni vertikālā stāvoklī. Mugurkaula krūšu un krustu daļa ir ieliektas uz iekšpusi, tie ir primārie (cilvēkam iedzimtie) izliekumi. Mugurkaula kakla un jostas skriemeļi ir izliekti uz āru.
Ja mugurkaula dabiskie izliekumi horizontālā stāvoklī saglabājas, starpskriemeļu diski tiek atslogoti, līdz ar to netiek saspiesti mugurkaula nervu gali. Mugurkaula dabisko izliekumu nodrošināšana ļauj veidot pareizu stāju bērniem un pusaudžiem un attīstīt balsta un kustības aparātu.
Mugurkaula dabiskie izliekumi darbojas kā atsperes, tādēļ uz pievilkšanās spēku vai viļņveidīgiem grūdieniem tas reaģē ar elastīgu deformāciju. Ja cilvēks staigā ar pārāk taisnu muguru vai gluži otrādi galvu plecos ierāvis, mugurkauls kopā ar muskuļiem un locītavām nevar apslāpēt visus sitienus un cita veida stresu un sāk slikti strādāt.
Tieši tāpat atpūšoties (guļot) taisna vai arī pārāk saliekta mugura liek saitēm izstiepties un sarauties, veicinot straujāku skriemeļu un starpskriemeļu disku nodilumu, kā rezultātā mugurā rodas sāpes.
Tādēļ staigājot, sēžot, stāvot vai guļot mugurkauls ir jātur tam ērtā fizioloģiskā stāvoklī.